Ахілесова п’ята малого бізнесу

25 червня 2014 року, напередодні підписання економічної частини Угоди про асоціацію України з ЄС, у Львівській ТПП відбулося урочисте відкриття Економічного представництва Малопольського Воєводства Республіки Польща.

Приємною і дещо несподіваною як на сьогоднішні дні була зацікавленість та надзвичайна активність підприємців. Вже в перші дні роботи представництва надійшло майже 30 анкет-заявок (зі Львівської та Волинської областей, Черкас та Києва), які було надіслано польським партнерам.

Проте були випадки, коли підприємці не могли зрозуміти навіщо це робиться. Одні думали, що вже дають готові гранти, інші говорили, «а підкажіть, кого мені у тій Польщі шукати». Звичайно, підказати можна… але чи допоможе це підприємцю, який часто-густо хотів би щось робити, але не знає що саме. У такому випадку, перш за все, кожен з нас, підприємців, повинен сам зрозуміти, що саме йому потрібно, з ким би хотів працювати, як має працювати його бізнес та де він бачить себе мінімум через три роки. Тому, шановні колеги, включаємо мізки, все обмірковуємо. Час не стоїть на місці. Чим чіткіше ви усвідомлюєте, чого прагнете, тим швидше нам вдасться Вам допомогти.

А ми Вам у цьому допомагатимемо. І не лише завдяки відкриттю Економічного представництва Малопольщі, а й завдяки роботі Львівської ТПП, усьому спектру її послуг. Запрошуємо скористатися цими інструментами!

Для тих, хто уже чітко знає, чого хотів би від наших польських партнерів – додамо, що анкету-заявку ви можете отримати на сайті ЛТПП у рубриці Business in Malopolska – Partnership Network.

Про відкриття, цілі та завдання представництва, а також інтерв’ю з маршалком Малопольського воєводства – Мареком Совою.

Business in Malopolska – Partnership Network  – це спільний проект Малопольської агенції регіонального розвитку (MARR SA), Малопольського Воєводства  та Львівської торгово-промислової палати, який став додатковою платформою для активної співпраці українського та польського бізнесу.

Мета створення бюро – допомога в налагодженні прямих бізнес-контактів між регіонами насамперед для середніх, малих підприємств. Представництво також надаватиме підтримку торговим і бізнес-місіям, створюватиме умови для кращої взаємодії представників бізнесу і науки, здійснюватиме підготовку інформаційно-аналітичних матеріалів про потенціал і правила роботи на території регіону, представлятиме українським підприємцям актуальну та об’єктивну інформацію щодо пропозицій та потенціалу Малопольщі, відповідно збираючи запити від українських компаній та представляючи їм пропозиції польських контрагентів.

У рамках урочистості також відбулося відкриття стенду «Економічний Потенціал Малопольщі» –своєрідної візитної картки представництва –  у пасажі «Європа» торгового центру «Південний» (вул.Щирецька, 36). Всі охочі зможуть оглянути мультимедійну презентацію до 24 липня 2014 року.

В урочистому відкритті Економічного представництва взяли участь другий секретар посольства Республіки Польща в Україні, ІІ Секретар Відділу сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства РП у Києві Малгожата Гавін, директор Департаменту з обслуговування інвесторів Малопольського агентства регіонального розвитку Беата Гурска-Нєц, консул Генконсульства Польщі у Львові Марцін Зєнєвіч, а також перший заступник голови Львівської ОДА Йосиф Ситник та голова бюджетної комісії Львівської облради Ярослав Качмарик.

 

Представництво у Львові – третій економічний осередок Малопольщі на Сході. Два вже працюють у Калінінграді та Ризі. За словами керівника представництва Малопольського воєводства у Львові Юрія Булика, головною метою його створення є допомога у налагодженні прямих бізнес-контактів між регіонами насамперед для середніх та малих підприємств: «Хтось шукає постачальника, хтось ринок збуту чи інвестора. Все, що потрібно зробити – заповнити заявку, яку буде направлено безпосередньо зацікавленій аудиторії з польського боку і навпаки».

Юрій Бойко

журнал “Зовнішньоекономічний кур’єр”, №4, 2014