Представляємо Малопольщу

Business in Małopolska – взаємовигідний інструмент для розвитку бізнесу

 

Інтервю з Мареком Совою, Маршалком Малопольського воєводства РП.

Marek Sowa 

Пане Мареку, 25 червня цього року відбулося урочисте відкриття економічного представництва Малопольського воєводства у Львові. Чому обрано саме цей регіон?

Україна є однією з трьох держав, на теренах яких Малопольща відкрила свої економічні представництва. Перше з них функціонує з квітня цього року у Калінінграді (Росія), друге – з травня у Ризі (Латвія).

Безперечно, цей напрямок розширення співпраці доцільний та перспективний. Як засвідчують дані опитування, що було проведене Центром Business in Małopolska, підприємці нашого регіону все частіше шукають нових напрямків експорту у Європі. І Львівська область є одним із пріоритетних регіонів, з якими малопольські компанії хотіли б співпрацювати передусім.

Чи будуть впроваджуватися нові ініціативи щодо економічної співпраці обох регіонів, окрім підписання угоди про партнерство між Львівською областю та Малопольщею, а також відкриття економічного представництва у Львові?

Тішить той факт, що з моменту підписання Спільної декларації про співпрацю між Малопольщею та Львівською областю (22 квітня 2004 року), контакти між нашими регіонами значно почастішали. Відтоді ми щороку приймаємо у себе делегації з Львівщини.

Одними із головних напрацювань, реалізованих у рамках міжнародної співпраці, були проекти: «Як вести бізнес у Малопольщі та Львівській області» та «Інноваційний розвиток промисловості у Львівській області». Завдяки першій ініціативі підприємці обох регіонів отримали інформацію про умови ведення підприємницької діяльності на території обох регіонів, а також можливість налагодити безпосередні торговельні контакти. Натомість метою другого проекту була підтримка інноваційних рішень у промисловій сфері Львівської області.

Кожна з цих ініціатив приносить конкретні плоди. Почасти, це часті зустрічі, безпосередні розмови і взаємний обмін досвідом. На мою думку, це найкращий шлях до правильної економічної співпраці між регіонами.

Варто також нагадати, що відкриття Економічного представництва Малопольщі у Львові є частиною широкого проекту „Business in Małopolska – Partnership Network”, який реалізовується Малопольською Агенцією Регіонального Розвитку, а також її закордонними партнерами, тобто Львівською торгово-промисловою палатою, Балтійською Міжнародною академією у Ризі, а також Фондом  науки і технології для малого та середнього бізнесу «Вікторія». Сьогоднішня подія стала можливою завдяки додатковому фінансуванню з коштів Малопольської Регіональної Операційної Програми.

У чому суть цієї програми?

Вважаю, що це один із найбільш інноваційних проектів, що стимулюють розвиток малопольської економіки загалом та експорт зокрема. Маємо шанс стати першим регіоном, розташованим на терені країн так званої Нової Унії Європейської, що має економічні представництва в інших країнах. Схожі методи підтримки вітчизняного експорту використовувалися французьким регіоном Рона-Альпи,  італійською Тосканією чи німецькою Баварією.

Економічні представництва приносять чималу користь. Завдяки їм підприємці мають постійний доступ до інформації про польський, український, литовський та російський ринки. Обмін інформацією відбуватиметься у двосторонньому порядку, а фірми зі Сходу зможуть отримати потрібну їм інформацію про Малопольщу та можливість знайти тут бізнес-партнерів.

Переконаний, що відкриття Представництва Малопольщі у Львові допоможе налагодити нові контакти, які у майбутньому переростуть у постійну співпрацю.

 

Юрій Бойко