I Міжнародний конкурс есе ім. Рафаеля Лемкіна

У часи калейдоскопічних історичних змін, коли норми міжнародного права та усталеного після Другої світової війни світового ладу черговий раз опиняються під загрозою ревізії, а то й стають об’єктом брутального порушення, вкотре актуалізується проблема відповідальності суб’єктів міжнародних відносин і конкретних осіб за відверто злочинні діяння, що завдають шкоди всьому цивілізованому людству.

У зв’язку з цим наша громадська організація «Інститут суспільних ініціатив» прагне усунути ту ганебну інформаційну порожнечу в суспільному, культурному й духовно-гуманітарному житті України, що утворилася довкола постаті науковця, правознавця, фахівця з міжнародного права Рафаеля Лемкіна, який створив і запровадив у найширший науковий і правовий обіг термін «геноцид».

Саме його зусиллями цей термін закріпився у прийнятій 9 грудня 1948 року резолюції № 260 Генеральної Асамблеї ООН – «Конвенції про запобігання та покарання злочинів геноциду»; саме Рафаель Лемкін першим у 1953 році в своєму зверненні «Радянський геноцид в Україні» до нью-йоркської аудиторії визнав злочини сталінського комуністичного режиму проти українців як геноцид, проаналізувавши його в контексті міжнародного права.

З огляду на таку неперехідну значимість фігури вченого, який своїм походженням, біографією та працею довів можливість гармонійних мультинаціональних відносин у світі, в якому понад усе ставив універсальні загальнолюдські цінності, ми організовуємо цей конкурс.

Темою конкурсу есе є «Геноцид – темне тавро людства». Вона може бути розкрита в правовому, політичному, історичному, культурному, економічному чи іншим чином пов’язаному із явищем геноциду контексті.

Як взяти участь?

Останнім днем для подання есе вважається 30 листопада 2014 року.

Кожний учасник може надіслати лише одне есе українською, російською, польською чи англійською мовами. При цьому воно має відображати власні погляди й думки автора на окреслену проблему. Виявлення плагіату є підставою для відмови у розгляді есе Комітетом конкурсу.

Максимальна кількість слів – 1000, з дотриманням послідовності: назва есе / ім’я автора, контакти (із вказівкою місця навчання/роботи), текст есе (вступ, тези, висновки).

Запитання щодо технічних, змістовних чи будь-яких інших аспектів організації конкурсу надсилати на адресу електронної пошти essay@sii.org.ua.

Нагороди

Переможців конкурсу обере Комітет, сформований із учасників громадської організації «Інститут суспільних ініціатив» та науковців, протягом двох тижнів із моменту завершення кінцевої дати подання есе на конкурс.

Учасники конкурсу, які займуть 1-е, 2-е, 3-е місця, отримають грошову винагороду в розмірі 300, 200 і 100 євро відповідно.

Найкращі есе будуть опубліковані на сайтах громадської організації «Інститут суспільних ініціатив» та її партнерів.