Роман Палідович: «Наш патріотизм – це створення нових робочих місць, сплата податків, надання переваги у співпраці українським компаніям…»

 «Галицьку здобу» засновано у 2003 році, відносно не так й давно. За цей час хлібопекарська компанія з невеликої пекарні виросла у доволі солідного гравця на ринку хліба. Завдяки чому? Про пріоритети й особливості роботи в сучасних умовах української економіки у розмові з Романом Палідовичем, Генеральним директором ТзОВ «Галицька здоба».

 

Пане Романе, з чого почалася історія компанії.

Компанія «Галицька здоба» була створена у березні 2003 року і вже на початку 2004 року у нас відбулася перша випічка хліба. До цього часу ми майже рік витратили на те, щоб вивчити ринок та споживача, купити необхідне обладнання та відпрацювати на ньому технологію випікання хліба. Здавалося для чого ми це робили? Ми не хотіли просто повторити технології випікання хліба, які були на той час в інших львівських хлібозаводів та пекарень. Пріоритетом була робота і пошук старих галицьких рецептів, їх адаптація під нове європейське хлібопекарське обладнання. Експериментували з інгредієнтами та створювали компанію і продукт, який на той час міг би запропонувати альтернативу для кінцевого споживача. І нам це вдалося. Компанія вийшла на ринок зі своїм продуктом. Продуктом зробленим з відбірних інгредієнтів і за оригінальною рецептурою.

Поруч зі створенням унікального продукту ми  також створювали спеціалізовані підходи щодо співпраці зі своїми партнерами, адже для нас кожен партнер, який реалізовував нашу продукцію, був і залишається на вагу золота. Ми розуміли і цінували не тільки своїх споживачів, але й кожного нашого партнера. Завдяки такому підходу нам вдалося трансформуватися з невеликої пекарні у хлібопекарську компанію, яка сьогодні має два хлібобулочні цехи, сухарний цех та цех кондитерської випічки.

 

Ринок хліба в нашій країні досить насичений. Здавалося би, вільної ніші на ньому не віднайти. Як вдається бути на плаву?

«Галицька здоба» сьогодні – це вже хлібопекарська компанія з традиціями, хороший, професійний колектив. Налагоджено всі внутрішні бізнес-процеси. Є чітке розуміння того як компанії рухатися вперед і за допомогою яких інструментів потрібно забезпечувати потрібний результат. Сьогодні, аби бути серед лідерів, мало мати якісний продукт, потрібно вміти його продати, що наша стратегія дає змогу успішно робити.

 

Культура споживання хліба в Україні має дуже широкий діапазон: від масових сортів хліба до елітних: з курагою, чорносливом, горіхами… – вибір на будь-який смак. Який асортимент пропонуєте ви?

Ми пильно стежимо за попитом на ринку хліба і запитами споживачів. Відповідно до цих запитів і розвивається наша продуктова лінійка. Звичайно, що левова частка нашого асортиментного ряду це масові сорти хліба. Та поряд з цим у нас є й такі позиції як хліб з чорносливом, солодовий, цибулевий та гарбузовий та інші… Загалом, наш асортиментний ряд налічує близько ста позицій. Зараз працюємо над запуском широкої «еко-лінійки» хлібів та булок.

 

 

Хліб Солодовий торгової марки «Галицька здоба» визнано найкращим в Україні за результатами Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України» 2013 року…

Більше того, окрім цього визнання, ми ще шість раз перемагали у Всеукраїнському конкурсі якості продукції – «100 кращих товарів України»: у 2012 році – «Круасани» «Галицької здоби» були визнані найкращими; 2010 рік – хліб «Бородинський» здобув високу відзнаку; 2009 рік – це сухарі «Панірувальні»; 2008 рік – «Тостовий» хліб; 2007 рік – булочні вироби нашої компанії. А цьогоріч ми заявили на цей конкурс мафіни, зроблені нашими кондитерами. Думаю, що  теж матимемо успіх та отримаємо високу нагороду. Також, наші хліби та інші вироби неодноразово перемагали і на міжнародних дегустаційних конкурсах.

Кожна чергова відзнака та перемога «Галицької здоби» це об’єктивна оцінка активності компанії у впровадженні сучасних інноваційних рішень та новітніх технологій на виробничих потужностях.

 

 

Як контролюється якість на ваших виробництвах?

Все дуже просто: ми чітко контролюємо увесь процес виробництва – від відбору сировини до надходження готової продукції до споживача. На наших виробничих потужностях впроваджено і діють дві системи якості.  Система управління якістю – ISO 9001:2009, яку ми ще впровадили у лютому 2008 року і впроваджена у 2013 році міжнародна система управління безпечністю харчових продуктів – ISO 22000 HACCP.

Традиційна система управління якістю харчової продукції – ISO 9001:2009 контролює вже готовий продукт. Відповідно, щоби попередити проблему на виробничих потужностях компанії, було впроваджено систему НАССР – систему забезпечення безпеки харчової продукції, бо ж це механізм, який дає можливість своєчасно попереджувати й унеможливлювати появу будь-яких ризиків. Тож ми як виробник не лише випробовуємо кінцевий продукт, а й застосовуємо ряд запобіжних заходів для того, щоби наші вироби були гарантовано безпечні.

 

 

Останнім часом статистичні дані свідчать про падіння споживання хліба та хлібобулочних виробів.  Скажіть чи відчувають це виробники хліба?

Значною мірою відчуваємо сезонність у споживанні хліба і кондитерських виробів. А щодо статистичних даних про падіння споживання хліба, тобто щодо достовірності цих цифр, я особисто маю багато сумнівів. Ми працюємо, розвиваємося і об’єми продукції, яку ми виготовляємо тільки збільшуються з кожним роком.

 

Сьогодні споживач як ніколи потерпає від «навали» іноземного товару, і багато хто надає їй перевагу. Ви ж позиціонуєте себе як 100% українська компанія. У чому проявляється ваш патріотизм?

Зараз ми живемо в такий час, коли слова «мир», «війна», «патріот», «українське», здобули для всіх нас реальний сенс. Та наша компанія вже давно задекларувала, та позиціонує себе і діє як 100% українська компанія. Ми працюємо і виготовляємо якісний український продукт.  І наша українність та наш патріотизм полягає у тому, що ми постійно працюємо для того аби в Україні ставало жити краще та комфортніше. Наш патріотизм – це створення нових робочих місць, це сплата податків, це надання переваги у співпраці українським компаніям, це підтримка різноманітних соціальних, культурних та спортивних проектів, це реальні вчинки, які змінюють тебе і людей навколо тебе на краще.

 

 

Ви згадали про підтримку різних соціальних проектів. Розкажіть які соціальні проекти реалізовуєте?

Наша компанія реалізовує низку соціальних проектів та надає цільову адресну допомогу дитячим будинкам, інтернатам та дітям-інвалідам, товариствам і організаціям малозабезпечених, львівському  відділенні УТОСУ. Наприклад ми вже тривалий час спільно з громадською ініціативою «Українська молодь – Христові» реалізовуємо проект із роздачі їжі малозабезпеченим мешканцям Львова.

 

Це щось подібне до Великоднього сніданку, який щороку організовують для малозабезпечених львів’ян на пасхальні свята?

Так. Тільки «Великодній сніданок» відбувається раз на рік і це розрекламована ініціатива. На неї люблять завітати політики для своєї користі. А тут ми кожного тижня без реклами та піару допомагаємо потребуючим. Бо розуміємо, що якщо не ми, то хто ж… Ми стараємося творити позитивні емоції для цих людей без реклами для себе. Така наша позиція. Ще в нас є ряд проектів з підтримки дитячого спорту. Легка атлетика, дитяче карате, футбол та шахи це напрямки, які ми активно підтримуємо та розвиваємо, бо прагнемо популяризувати здоровий спосіб життя. Активне соціальне та спортивне життя стало доброю традицією і серед співробітників «Галицької здоби».

 

Які плани на майбутнє?

Їх дуже багато. Ми ставимо перед собою ряд амбіційних цілей і працюватимемо над їх втіленням. Першочергово компанія націлена на подвоєння своїх виробничих об’ємів. Зараз ми докладаємо для цього багато зусиль і перебуваємо на фінальній стадії із запуску новозбудованого хлібобулочного цеху. Потужності нового цеху дають змогу виготовляти 20 тонн продукції на добу. Ще одним пріоритетом є подальше збереження якості продуктів для нашого споживача. За цим – успіх нашої спільної справи.

 

Дякую,

Юрій Бойко