Філософія успіху: як заробити перший мільйон або думай правильно!

Zk 6 2014 222Способів досягнути бізнес-вершини є рівно стільки, скільки існує підприємців. Поговоримо про ті з них, які є перевіреними і гарантують позитивний результат завжди, незалежно від галузі чи величини компанії.

 

Про те, як досягти бізнес-вершини, написано тисячі статей та книг. Однак, нас цікавлять секрети успіху багатих людей щоразу по-новому. Причина доволі проста. Не важливо, скільки разів просимо тих, кому повезло, вказати нам шлях до фортуни. Не важливо, скільки разів почуємо чи скільки разів прочитаємо про їх досягнення. Все завжди закінчується на тому ж читанні, слуханні та дивуванні, аж поки не візьмемо справу у власні руки і почнемо діяти. Єдина проблема досягання успіху полягає у тому, що він пов’язаний із важкою, почасти марудною працею. Блискучі задуми – це лише «паливо» для старту. Але у бізнесі, як і у спорті, існує 1 % таланту та 99 % важкої праці.

Теодор Рузвельт, президент США 1901-1909 рр., стверджував, що «дехто народжується великим, а інші з часом стають такими». Неправда. Навіть якщо природні задатки та здібності і сприяють подоланню конкретних труднощів, все ж, аби чогось досягти, мусимо добре попрацювати. Немає «легких» грошей (за винятком спадщини чи схожих ситуацій), які б далися не завдяки важкій роботі бізнесмена. Непривабливо звучить? Можливо. Але насправді, це – розумне твердження. Адже це означає, що успіху може досягти кожен з нас. Чому ж не кожному з нас вдалося досягти успіху? Що ж, «багато життєвих невдах – це люди, які навіть не уявляли собі, наскільки вони були близькі до успіху у той момент, коли здалися». Це слова американського винахідника та вмілого бізнесмена – Томаса А. Едісона.

Без сумніву, хорошим почином є спроба наслідувати спосіб мислення та дії тих людей, чиї досягнення ми б хотіли повторити або й перевершити. Фінансист Томас Корлей п’ять років присвятив вивченню звичок найбагатших людей світу (з річним доходом більш ніж 160 000 доларів та маєтками у понад 3,2 млрд доларів США) та бідних (з річним доходом менше 30 000 доларів та заощадженнями, що не перевищують 5 000 доларів США). Свої результати він представив у книзі «Звичаї багатих: щоденні звички багатих, які допомогли досягти успіху». Які ж результати?

АСКЕТ-МІЛІАРДЕР

Найбільшою несподіванкою став стиль життя заможних. Більшість із них – аскети. Їхній ритм життя переважно визначений «залізним» графіком. День розпочинається з підйому – майже половина багатіїв встає не пізніше, ніж за три години перед початком робочого дня. Такого ж графіку дотримується лише 3% бідних. Вісім з десяти успішних людей планує свій день, складаючи список завдань, які потрібно виконати. І лише кожен десятий «бідняк» має таку звичку. Далі: багатії люблять читати. 86% завжди мають під рукою якусь книгу (це бажання поділяє лише щочетвертий представник другої сторони барикади), а 88% читає книги щодня більше, ніж півгодини. Крім цього, шестеро з десяти заможних слухають аудіобуки по дорозі на роботу.

І це лише початок. Згідно із дослідженнями Томаса Корлея, найбагатші значною мірою дбають про свій фізичний стан. Троє з чотирьох визнали, що чотири рази на тиждень займаються аеробікою чи іншим видом спорту. Більшість намагається не харчуватись будь-чим та, зрештою, рідко дивиться телевізор. Майже половина зізналася, що рахує кількість спожитих калорій на день та намагається усміхатися.

РЕНОМЕ ПЕРЕДУСІМ

Найважливішим чинником, що свідчить про успіх компанії, є репутація. А у її здобутті немає короткого шляху.

 

Щоб рівнятися з успішними людьми – недостатньо лише змінити свій стиль життя. Реформ, швидше за все, вимагатимуть наші переконання. Багатії, на відміну від решти, вірять, що людський потенціал – необмежений і що кожен може самостійно сягнути вершин у бізнесі. Отже, якщо хочете бути успішними, але й надалі вірите у власне призначення, продиктоване згори, – то краще змініть свою думку.  Переконання про існування надприродної сили, що керує нашою долею, поділяє лише кожен десятий багатій.

І ще декілька порад для спраглих успіху. По-перше, будьте ощадними. Існує твердження, що перший крок до багатства – це ліквідація усіх кредитних карток. По-друге – ризикуйте. Бізнес щедро нагороджує своїх «переможців» саме тому, що вони простують цією дорогою без гарантії прибутку. І по-третє: закодуйте в собі навики багатих та пильнуйте, щоб їх дотримуватись.

НЕ ВІДРАЗУ БІЗНЕС ЗБУДОВАНО

Вступаючи в ряди економічної конкуренції, варто дати собі трохи часу. Історія підприємництва знає багато випадків компаній, які було створено тільки завдяки повній віддачі та напорові її власника. Більшість з цих підприємців досягли бізнес-вершин, хоч мали на шляху низку невдач – прикладів для інших. Характер підприємця формується, власне, під вогнем невдач, а засада: «входь через вікно, якщо не вдається через двері» – буває інколи для людей бізнесу найважливішим прислів’ям.

Дональд Трамп, американський магнат із нерухомості, зізнався колись, що найважливішу лекцію в житті отримав не завдяки успіху, а завдяки поразці. У 90-х роках бізнесмен став перед візією банкрутства. У фінансовій частині виявилася діра, величиною приблизно 1 млрд доларів, борги його компаній були набагато більшими. В останню мить підприємцю вдалося домовитися з банками і реструктурувати заборгованість, завдячуючи чому він до сьогодні належить до грона багатіїв.

 

ПОРАДИ ДЛЯ СПРАГЛИХ УСПІХУ

  • По-перше, будьте ощадними. Існує твердження, що перший крок до багатства – це ліквідація усіх кредитних карток.
  • По-друге – ризикуйте. Бізнес щедро нагороджує своїх «переможців» саме тому, що вони простують цією дорогою без гарантії прибутку.
  • По-третє: закодуйте в собі навики багатих та пильнуйте, щоб їх виконувати.

 

Трамп був не єдиним. Генрі Форд, ще до того, як світ дізнався про нього як про інноватора техніки управління і видатного промисловця, тричі зазнавав поразки. З торбами по світу пішов також легендарний художник Уолт Дісней. Його перший бізнес з продукції анімаційних фільмів для дітей збанкрутував дуже швидко і якби не цілеспрямованість Діснея, сьогодні діти могли б не знати про Мікі Мауса чи Дональда Дака. Х.Хейнс, задовго до того, як його прізвище з’явилося на банках з кетчупом, без успіху пробував свої сили як виробник тертого хрону. Свої маєтки неодноразово втрачали президенти США Авраам Лінкольн та Томас Джефферсон. Проте, усі вони після поразки зуміли встати і йти далі, і, що найважливіше, – зробити правильні висновки з поразок.

 

ХОБІ ЧИ ДАРУНОК ДОЛІ?

Вчитися на власних помилках є, однак, прерогативою молоді. Так, більшість сучасних багатіїв розпочали свою бізнес-пригоду на початку професійного шляху. Ними рухало розуміння того, що навіть у випадку поразки, вони матимуть ще час, аби почати все знову. Незважаючи на факт, що схильність до ризику у нас маліє з роками, це не означає, що у зрілому віці «ворота фортуни» замкнено. Генрі Нестле, який в 1866 році відкрив підприємство, що стало глобальним концерном, мав більше 50 років.

Незалежно від віку, у якому візьмемося за власну справу, нашими найкращими напарниками є ентузіазм та повна заангажованість. Розвиток фірми буде пропорційно простішим залежно від кращого розуміння справи. Білл Гейтс, Стів Джобс, Міхаел Делл чи Ларрі Еллісон від початку кар’єри «крутилися» біля комп’ютерів та нових технологій. І саме ця галузь принесла їх багатство. Інвестор Уорен Баффет змолоду робив все для того, щоб дешево скуповувати активи, а потім продавати їх з доходом. Аманчо Ортега, до моменту відкриття Зари, працював у магазині одягу, а Джорджіо Армані, перед тим, як стати знаним на весь світ проектантом, працював фотографом та декоратором вітрин магазинів.

Буває й так, що перший бізнес, за який беремося, матиме мало спільного з тим, що принесе нам реальний дохід. Підприємництво – це мистецтво постійного вдосконалення, а життєписи найбагатших вчать, що «втиснення» до власної ніші часто вимагає неодноразових спроб, пошуків, а іноді – просто випадку. Створена в 1943 році ІКЕА перші чотири роки на ринку займалася висиланням панчіх, гаманців та біжутерії на замовлення. Лише пізніше її власник Інгвар Кампрад вирішив змінити галузь і почав продавати меблі. А ідею йому «підказало» оголошення про розпродаж меблів, яке подала інша компанія.

Щоб ще краще пізнати способи досягнення успіху у підприємницьких починаннях, варто оглянутися і пошукати уже готових рішень вдалого бізнесу.

Рецепт успіху опирається на чотири основні складові: постійна готовність до прийняття ризикованих рішень, належна дефініція потреб ринку, побудова відносин із оточенням, а також використання життєво необхідних пропозицій. Епіцентром цих засад не є ані продукт, ані послуга. Предметом завжди є особи, що стають бізнес-партнерами, співробітниками, клієнтами або ж ми самі. Розуміючи оточення, можемо створити щось, що здобуде визнання потенційних адресатів і дасть нам задоволення та мотивацію до подальших дій та розвитку. Додаючи до цього свою повну присвяту справі та дбаючи про високу якість ефекту, можемо говорити, що це своєрідний рецепт успіху.

Задоволені клієнти – візитка компанії і її найкраща реклама. А їх задоволення здобувається якістю пропонованих послуг.

Рецепт успіху опирається на чотири основні складові:

  • постійна готовність до прийняття ризикованих рішень,
  • належна дефініція потреб ринку,
  • побудова відносин із оточенням,
  • використання життєво необхідних пропозицій.

 

Окрім цього, успіх – це складова декількох показників, що виникають ще напередодні старту (наприклад, детальний бізнес-план), тривають впродовж наступних дій і є наслідком швидкої модифікації своїх принципів щодо змін, які відбуваються довкола.

Наостанок додамо, що з усіх порад, які чуємо від бізнесменів, кожен з нас може і повинен скласти індивідуальну стратегію для себе. Це доцільно як для початківців, так і для бізнесменів із досвідом. У бізнесі, як і в кожній іншій ділянці нашого життя, важлива лише сталева рішучість. Показові приклади фінансових везінь, реалізованих іншими, можуть захоплювати, але лише самостійно витримана дисципліна може посприяти тому, що фінансовий успіх буде і вашим власним досягненням. В усій цій гонитві за досягненнями варто також іноді пригадати собі, що навіть, якщо щось не вдається, то світ не завалиться. Дистанція до себе і до своєї роботи – це основа. А покірність дає змогу перемогти чимало труднощів.

Юрій Булик

Повна версія статті:

Zk 6 2014