Львівський бізнес зустрівся з представниками Вишеградської четвірки

У рамках офіційного візиту до Львова 7 жовтня 2014 року представники МЗС країн Вишеградської групи відвідали Львівську ТПП та зустрілися з львівським бізнесменами. Місія, з якою іноземні високопосадовці прибули в Україну, передбачає низку обговорень і дискусій щодо проблем, які постають перед Україною у процесі її входження до ЄС, аби надалі випрацювати чітку стратегію і запропонувати конкретні кроки для необхідної допомоги.

Президент ЛТПП Дмитро Афтанас висловив ідею організації спільних семінарів, навчальних проектів для підприємців щодо роз’яснення актуальних питань, пов’язаних із євроінтеграцією України.

Про діяльність Міжнародного Вишеградського фонду, його програми та проекти для регіонального співробітництва розповіла голова фонду Карла Вурстерова.

 

 

петер буріан

Петер Буріан, Державний секретар Міністерства закордонних та європейських справ Словацької Республіки:

Для України євроінтеграція – правильний вибір, це вибір народу на Майдані. Можливо, наш досвід трансформації та реформ буде цікавим для вашої країни, щоб полегшити, пришвидшити цю процедуру, щоб уникнути наших помилок. Проте, рішення про трансформаційний процес не повинен приймати зовнішній світ. Його формуєте ви. Це ваше домашнє завдання, яке доведеться зробити, а підтримка, допомога наших країн може дещо спростити завдання.

У нас є й егоїстичні мотиви: стабільна, процвітаюча Україна – кращий партнер для нашої компанії, задля чого ми готові інвестувати знання і кошти.  Окрім того, проблема Сходу Україна – дуже важлива. Вам потрібно об’єднати Україну, і використовувати повністю потенціал країни, а не лише заходу. Тільки так можна зосередитися на євроінтеграційному процесі.