Відбувся форум Україна – ЄС: від викликів до можливостей…

13 – 14 листопада 2014 року у Дзеркальній залі палацу Потоцьких у Львові (вул. Коперника, 15) відбувся Міжнародний діловий форум «БІЗНЕС-ПАРТНЕРСТВО 2014», гасло якого цьогоріч окреслило тематичну спрямованість заходу: «Україна – ЄС: від викликів до можливостей працюючи разом».

 IMG_1187

Основна мета щорічного Форуму – розширення ділового співробітництва різних країн і регіонів через встановлення корисних бізнес-контактів українських і зарубіжних промисловців та підприємців, і як наслідок, сприяння розвитку міжнародної торгівлі, зміцнення інвестиційної співпраці, євроінтеграційного шляху України.

 

У роботі Форуму взяли участь понад 100 представників українських та зарубіжних підприємств, владних інституцій, ділових асоціацій, фінансових установ, вітчизняних та міжнародних наукових організацій. Учасники з 5-ти країн обговорили проблеми і виклики, що постали перед регіоном Східної і Центральної Європи в нових реаліях реалізації Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.

 

Серед почесних гостей Форуму були присутніми очільники Львівської обласної ради, Львівської міської ради, Львівської облдержадміністрації, ЛТПП та ТПП України, Польсько-української господарчої палати, а також керівник Відділу сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства Республіки Польща в Україні Малгожата Гавін та Консул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Влодзімеж Сульгостовскі та інші.

IMG_1191

Форматом роботи першого дня Форуму стали панельні дискусії. Під час дискусії на тему «Поточна економічна ситуація і прогнози на майбутнє» з доповіддю «Управління ризиками компаній при роботі на внутрішньому і зовнішньому ринках. Інформаційне забезпечення» виступив Юрій Когут, голова правління «Асоціації сприяння бізнес-співпраці України та ЄС», а у ході панельної дискусії «Українсько-польська ділова співпраця як інструмент європейської інтеграції України» нові пропозиції для бізнесу представив Олег Дубіш, віце-президент Польсько-української господарчої палати, а також відбулася Презентація Центру «Корчова Долина» (Польща).

 

Для кожного учасника Форуму було сплановано індивідуальний графік двосторонніх зустрічей з урахуванням його побажань. Діяла Контактна біржа – ділові переговори  іноземних та українських підприємців. Відбулися презентації підприємств: Lubelski Węgiel «BOGDANKA», Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji, «RST ROZTOCZE», «Pol-Inowex»,  «ЦеДеПе Україна». Під час Форуму діяли експозиційні інформативні стенди з презентаціями компаній та їх продукції.

 

14 листопада учасники, згідно з попередньою домовленістю, мали змогу провести ділові переговори, що відбулися у приміщенні Львівської ТПП (Стрийський парк, 14), а також відвідали підприємства, які їх цікавлять.

 

 

IMG_1107

Михайло Непран

Михайло Непран, віце-президент ТПП України: «У руслі швидкої зміни глобалізованого світу та євроінтеграції України мусимо об’єднатися, аби стати тим двигуном, що сприятиме впровадженню структурних реформ для економічного зростання не тільки регіону, а й країни.

Давайте пригадаємо: за останні 20 років – коли були легкі часи? Коли було все просто і легко? Ми повинні розуміти, що не можна відкладати вирішення проблем на завтра. Живемо сьогодні, і цей період, як кожний інший має свою специфіку, а також дає певні можливості. Криза теж. Як це не парадоксально, але кризовий період – це певна оцінка, певна можливість подивитися на себе з іншої точки зору. Це перезагрузка себе.  У кризових ситуаціях людина починає справді щось робити. … У людей є потреба, думка і розуміння того, що зробити, аби вижити.

Ми у ТПП багато думаємо і працюємо, як допомогти бізнесу вижити у нинішніх умовах, враховуючи непрості європейські перспективи.  Але потрібно здавати собі справу, що це остання можливість зробити якісний ривок для української економіки, українського бізнесу. Якщо не скористаємося цією нагодою – нічого хорошого нам не світить… ми перетворимося у російську провінцію».