У Львові покажуть «Лускунчик»

До Львова 26 лютого приїде відомий театр  «Київ Модерн-Балет» під керівництвом Раду Поклітару.

Шанувальників театру добре знають роботи цього непересічного хореографа. Не так давно у нашому місті театр показав виставу  «Кармен». Тепер на глядачів чекає ще один класичний твір у традиційно модерному прочитанні. Цього разу «Київ Модерн-Балет» привезе «Лускунчик».

«Лускунчик –  чи не наймасштабніший твір  видатного хореографа. Балет приголомшує небаченою розкішшю костюмів і декорацій, приголомшує режисерськими новаціями, підкорює влучними психологічними спостереженнями, – наголошують організатори гастролей.

Казку  «Лускунчик і Мишачий король» Раду Поклітару переосмислює зовсім незвичним  чином. Це не солодка різдвяна історія, а складна, містична фантазія великого романтика, «живописця внутрішнього світу» Ернста Теодора Амадея Гофмана.

Фантазер, романтик та руйнівник стилістичних та хореографічних табу, Поклітару «говорить» на рівних з Шекспіром, Бізе, Прокоф’євим і Чайковським і створює свій танець – зухвалий, парадоксальний, витончено-пронизливий.

Його мистецтво, об’єднуюче класику та модерн, завоювало увагу всього балетного світу. Мета Поклітару – зробити балет по-справжньому яскравим, емоційним, видовищем, здатним пронизати серце кожного. Його вируюча фантазія перетворила хореографію на каскад неймовірних пластичних прийомів. Роботи його трупи доводять, що можна нескінченно насичувати балет дією, емоціями і безперервним рухом, – наголошують організатори.

Вистави театру завжди користувалися у Львові не аби яким усіхом. Не стане, мабуть, винятком і «Лускунчик».