У фотоклубі «5х5» покажуть фільм про Вівіан Маєр

Фільм про одного із найзагадковіших фотографів світу є ще і прекрасним зразком документального кіно

У середу, 11 лютого, у львівській арт-кав’ярні «Квартира 35» відбудеться перегляд фільму про відому майстриню фотографії Вівіан Маєр. Початок – о 19:00.

«За останній роки для нас відкрилося нове ім’я у світовому фотомистецтві, – каже куратор фотоклубу Костянтин Смолянінов. – Проте справжня слава прийшла до Вівіан Маєр вже після її смерті. Вона була лівачкою, феміністкою, вихователькою і фотографом-любителем. Її картинки дивують неймовірною свіжістю погляду на життя і нічим не поступаються найкращим фотографом свого часу. Цьому феномену і присвячено документальний фільм 2013 року з прозаїчною назвою “В пошуках Вівіан Маєр”. Цю стрічку ми і будемо дивитися у клубі».

Вівіан Маєр називають найкзагадковішим фотографом  та Мері Попінс стріт-фото. Все життя вона працювала нянею. Жодна її робота навіть не була опублікована, поки вона була жива.

У 2009 році агент з нерухомості Джон Малофій купив кілька коробок зі складу зберігання, що належали невідомо кому. У цих коробках він знайшов близько 100 тис. негативів і непроявлених плівок. Коли він почав сканувати їх, у нього перехопило подих.

Негативи стали перетворюватися на чудові знімки, які були зняті в 60-70-і роки. Ці фотографії належали Вівіан Майєр. На наступний же день Джон отримав понад 200 пропозицій зняти фільм про неї та її життя.