Завод із переробки енерголамп запрацює цього року

До кінця 2015 року у Львові планують відкрити перший в Україні завод із переробки енергоощадних ламп. Лінія буде повністю автоматизована та відділятиме для подальшої переробки усі структурні елементи ламп.

Фінансову підтримку проекту (у розмірі 89%) забезпечить Європейський інститут сусідства та партнерства ЄС, решту коштів надасть Львівська міська рада. Обладнання для майбутньої лінії переробки виготовляє шведська фірма «MRT». Будує завод ДП «Боднарівка» ЛКП «Зелений Львів» в межах проекту «Створення муніципальної системи поводження із відходами побутового електронного та електричного устаткування в місті Львові із використанням досвіду Любліну» у рамках транскордонної співпраці Україна-Польща-Білорусь.

Координатор проекту Оксана Війтик розповіла, що на автоматизованій лінії, яка не нестиме жодної шкоди для здоров’я та довкілля, працюватиме лише двоє людей. Знаходитиметься вона поза населеними пунктами. Наразі вже закупили обладнання для подрібнення ламп та чекають на дистилятор, котрий вилучатиме із них ртуть. Обладнання окремо сортуватиме скло з ламп, алюмінієві патрони, ртуть та люмінофор – речовину, що світиться.

Оскільки в Україні аналогічних ліній переробки немає, організаторам потрібно було розробляти спеціальну документацію для МОЗ України, аби довести, що обладнання безпечне, та отримати від них дозвіл на експлуатацію.

Після запуску лінії Львовом курсуватимуть еко-буси, куди можна буде здавати використані енергоощадні лампи. Еко-буси стоятимуть біля великих супермаркетів у різних точках міста.