Дорога Львів-Краковець буде платною

Уряд планує побудувати платну дорогу зі Львова до Краковця за 5 років. Будівництво дороги буде на 100% профінансовано приватними інвесторами, термін використання дороги – до 49 років.

Приватний інвестор відповідатиме за будівництво, утримання та ремонт дороги.

Довжина планованої дороги становитиме 84,4 км, вона матиме чотири смуги, орієнтовна швидкість руху – 120 км/год. Після прийняття в експлуатацію траса Львів–Краковець візьме на себе частку потоків траси М-06 Київ-Чоп, яка є основним шосе, що сполучає Україну із Євросоюзом. На наступних етапах планується продовження траси Львів–Краковець до Бродів та Рівного.

Максимальний розмір плати за користування автодорогою та за експлуатаційну готовність буде визначено Кабміном після того, як Верховна Рада ухвалить окремий закон про плату на цій дорозі. Як зазначає Терезія Бабич, «у будь-якому разі це буде помірна плата, тому що це перший пілотний проект, і важливо не налякати споживача, а показати йому, що він платить за якісну послугу».

Зараз в Україні відсутні платні автомобільні дороги. Закон дозволяє їх будувати, проте вимагає забезпечення альтернативного проїзду автомобілів безоплатним шляхом.