Обговорення безвізового режиму для України припиниться до осені

Стало відомо, що доповідь, у якій запропонують підтримати ініціативу Європейської комісії надати Україні безвізовий режим, представлять у Європарламенті 5 вересня.

124168

Про це повідомила доповідач Європарламенту з питання лібералізації візового режиму з Україною Марія Габріель.

«Я планувала представити свою доповідь до літа, але, на жаль, у зв’язку з результатами референдуму у Великій Британії деякі засідання комітету були скасовані, а порядок денний – відкладений. Саме тому моя доповідь буде представлена 5 вересня», – пояснила вона.

За словами Габріель, її доповідь буде «доступна» протягом літа.

«Я отримала багато інформації від Європейської комісії та української влади і хочу подякувати українській стороні за відмінну співпрацю. Сигнали щодо досягнутого прогресу є позитивними. Моя доповідь підтримає пропозицію Комісії та пояснить оцінку всієї отриманої інформації з тим, щоб зробити висновок, що Європарламент дійсно повинен підтримати лібералізацію візового режиму з Україною», – деталізувала євродепутат зміст своєї доповіді, передає «Українська правда».

Як повідомлялося, 7 липня Комітет Європарламенту у закордонних справах проголосував за те, щоб рекомендувати якнайшвидше скасувати візові вимоги для українських громадян для короткострокових подорожей Шенгенською зоною.

Слід зазначити, що комітет ЄП у закордонних справах має лише допоміжну роль у схваленні безвізового режиму. Головним є комітет з громадянських свобод та внутрішніх справ (LIBE).