53,4% підприємців Львівщини за 2 роки не були жертвою кримінальних дій

53,4% із 461 опитаних підприємців Львівщини за останні два роки не були жертвою кримінальних дій. Проте 30% – все ж переконані, що протягом наступних п’яти років корупція зростатиме.

 

У жовтні 2016 року Львівська ТПП спільно з Німецько-українським партнерським проектом у сфері бізнесу провела опитування підприємців з питань кримінального обтяження економіки області.

 

Це дослідження ілюструє думку бізнес-середовища області. Воно також має на меті доповнити/проілюструвати ті позитивні зміни у боротьбі з кримінальним обтяженням економіки на Львівщині, яких вже вдалося досягти.

aftanas-foto-копия

Дмитро Афтанас, президент Львівської торгово-промислової палати

Звісно, ми не можемо змінити/викорінити корупцію в цілому, проте – працюємо від імені бізнесу. Дане дослідження є віддзеркаленням реального стану справ. Львівська ТПП не позиціонує себе як експерт, проте ми є адвокатами бізнесу Львівщини, готові активно боротися із викоріненням корупції в регіоні спільно з іншими ключовими стейкхолдерами (державними службами, громадськими організаціями тощо). Переконані, що лише спільними зусиллями та бажанням усіх сторін вдасться досягти бажаного.

 

 

Дане опитування проводилось анонімно. Це було зроблено свідомо, щоб нівелювати можливість надати інформацію про того, хто повідомляє. Підприємці та громадськість (на вибір) заповнили анкету у Львівській ТПП або зробили це через сайт організації. Загалом, було отримано чудовий результат – за місяць надійшла 461 анкета. Найбільш поширені сфери діяльності, яку предстиавляють опитані, – торгівля, обробна промисловість, будівництво, сільське господарство, консалтинг та транспортна галузі. Майже 70% опитаних – представники мікро, малого або самозайняті особи. 56% опитаних – не брали участі у публічних закупівлях.

 

На додачу до цього, потрібно розуміти, що опитування стосувалося корупції бізнесу, а не ситуації в країні в цілому. Тому маємо приємну несподіванку: 53,4% опитаних відповіли, що за останні 2 роки їх компанії не були жертвами кримінальних дій!!! Хоча серед загроз, а також серед видів правопорушень з якими вони стикалися у ході ведення господарської діяльності саме корупція стоїть на першому місці (78 та 108 випадків відповідно).

Загроза копупції також залишається на 1 місці у прогнозах підприємців: 30% опитаних продовжують вважати, що корупція та хабарництво зростатиме протягом наступних 5 років.

 

Результати дослідження було представлено та обговорено 16 листопада 2016 року під час круглого столу «Боротьба з корупцією: діагноз та профілактика задля захисту підприємства/бізнесу». Крім того, заплановано представити дані дослідження міжнародним та іноземним палатам, ТПП України та громадськості. У перспективі – у 2017 провести спільні заходи з представниками державних органів влади, експертами та бізнесом щодо вирішення описаних проблем.