Сергій АНТОНЮК: 75% наших випускників працюють за обраною професією.

IMG_4208-23Закінчується навчальний рік і для багатьох молодих людей постає питання, що ж далі? Яку професію здобути? Краще – щоб якісно та недовго. Про можливості, які дає Ковельський професійний ліцей, у розмові з директором, Сергієм Антонюком.

 

Сергію Миколайовичу, сьогодні кожен обирає професію, яка дасть фінансову стабільність та, в ідеалі, задоволення від роботи. Чи може ліцей дати таку можливість сучасній молоді?

 

Фактично всі професії, якими ми навчаємо, дають непоганий стабільний заробіток. Добрий фахівець завжди був в ціні. Я б виділив два інших питання: вміння знайти роботу і саме бажання працювати.

Крім того, наші перукарі, слюсарі з ремонту автомобілів, кравці, вишивальники самі відкривають власний бізнес, поєднуючи роботу і творчість, що власне і приносить задоволення.

 

Якою є хороша професійна освіта?

 

Освіта, яка відповідає запитам українського суспільства. З досвіду знаю, що це – професійна підготовка робітничих кадрів, побудована на знанні теоретичного матеріалу і підкріплена тривалою практикою на сучасному підприємстві з найновішим обладнанням.

 

На даний час професійна освіта в Україні стає на шлях реформування. Це добре. Вони (реформи) повинні відбутись в тісній взаємодії Міністерства соціальної політики, Міністерства фінансів та Міністерства освіти і науки. І якщо держава повернеться обличчям до суспільства і пріоритетом № 1 поставить відновлення і розвиток своєї економіки, тоді для професійної освіти – прогресивне майбутнє. Цей процес вже почався. А колектив нашого навчального закладу докладає максимум зусиль для прискорення цього процесу.

 

Якщо говорити про переваги навчання у Ковельському професійному ліцеї, чому варто вчитись у вас?

 

Ліцей – навчальний заклад з 50-літньою історією, який направляв свої кадри в різні куточки Союзу. Ми – практики, знаємо як навчити ремеслу. І на сьогодні унікальним є те, що навчальний заклад не стоїть на місці, а постійно вдосконалюється, модернізується і відповідно розвивається. У нас добрі та комфортні умови для сьогоднішньої молоді, яка готова вчитись.

Усі професії, за якими навчаються учні, є затребуваними на ринку праці і, після закінчення ліцею, вони знаходять себе на ринку праці. Загалом, понад 75% випускників ідуть працювати на підприємства різних форм власності за обраною професією. Це – чудовий показник, яким може похвалитись не кожен заклад, а вищі навчальні заклади – й поготів.

 

Отримати фах за 10 місяців… наскільки тісним є поєднання з виробництвом, з практикою?

 

Навчання з терміном 10 місяців – лише для учнів, які були прийняті на базі повної загальної середньої освіти. Це достатній термін для того, щоб підготувати фахівців за такими професіями як: «Електрогазозварник», «Електрозварник ручного зварювання», «Слюсар з ремонту автомобілів».  Це ті професії, підготовку яких здійснює ліцей сьогодні.

Таке навчання перебуває в постійній взаємодії між професійно-теоретичною підготовкою і виробничим навчанням в ліцеї та виробничою практикою на підприємствах.

З осені, в рамках Німецько-українського проекту «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні», буде здійснюватися підготовка  фахівців за професією «Електрогазозварник», де запроваджуємо дуальну форму навчання: теоретичні знання учні будуть здобувати в ліцеї, а виробниче навчання і виробничу практику – на ТОВ «Волинь-Кальвіс», яке є учасником згаданого проекту.

 

Чи допомагаєте учням з пошуком роботи?

 

Так, робота з учнями в цьому напрямку проводиться постійно і проблем, куди іти працювати, практично не виникає. Інше питання: чи є бажання працювати у них самих?

Ліцей тісно співпрацює з центрами зайнятості, багатьма роботодавцями, а також найближчим часом планується відкрити на базі навчального закладу «Центр професійної кар’єри», який, у свою чергу, дозволить збільшити мережу потенційних роботодавців та допоможе нашим випускникам зорієнтуватися у виборі того чи іншого робочого місця.

 

Чи Ваші випускники відкривають власну справу?

 

Звісно, дуже часто. Як приклад – знані в місті Ковелі та районі приватні підприємці і депутати Петро М’якота, Роман Ляшук та багато інших, які на сьогоднішній день крім того, що є хорошими роботодавцями, то ще й активними політиками та меценатами.

 

Чи працюють за фахом на відомих підприємствах в Україні? за кордоном?

 

Так, зокрема на відомих підприємствах Волині, Києва, Харкова. Багато працює в Польші, Росії, Чехії, Німеччині. Один з випускників працює токарем в Чикаго. Фактично більшість через це і приходить на навчання до нас в ліцей.

 

Існує можливість вдосконалюватись, навчатись далі?

 

Продовжувати навчання після закінчення нашого ліцею, зобов’язати ніхто не в змозі. Кращим випускникам ми даємо рекомендації разом із роботодавцями щодо продовження навчання за обраним фахом у вищих професійних училищах, коледжах та ВНЗ. Проте це вже вибір кожного конкретного випускника. Путівку в доросле, самостійне та відповідальне життя, а це  –основна місія нашого ліцею, ми даємо.

 

 

Користуючись нагодою запрошую всіх випускників 9-11 класів взяти участь у заході-проекті “Місто професій. Ковель 2017″, який відбудеться 01 червня в м. Ковелі на території парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки.

Крім того, запрошую усіх зацікавлених до нас за адресою: Волинська область, місто Ковель, вулиця Варшавська, 10. Приймальна комісія працюватиме до 15.08.2017р.

 

Дякую за розмову,

Юрій Булик