Володимир РОМАНЮК: «Неперспективних професій не існує, головне – відношення до обраної професії, талант та бажання працювати»

RomaniukПро перспективи, які дає професійна освіта, про вибір спеціальності та про відношення до обраного фаху – у розмові з директором Луцького вищого професійного училища Володимиром Романюком

 

 

Володимире Володимировичу, сьогодні все більше людей обирає роботу, яка давала б фінансову стабільність та (в ідеалі) задоволення від того, чим ми займаємось. Що може запропонувати училище молоді сьогодні?

 

Луцьке вище професійне училище веде підготовку з професій, затребуваних на ринку, а відтак – і високооплачуваних. Доказом цьому є факт, що на такі спеціальності, як слюсар з ремонту автомобілів, кухар, кондитер, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення чи верстатник широкого профілю у нас досить великий конкурс.

 

Хороша професійна освіта, яка вона?

 

Професійна освіта повинна гарантувати, з одного боку, глибоке і всебічне вивчення наукових основ і технологій обраної професії, з іншого, – формувати практичні уміння і навички, необхідні для подальшої роботи за обраним фахом. Ми повинні готувати фахівця, який зможе себе реалізувати повною мірою, легко адаптуватися на будь-якому підприємстві, є успішним, готовим до змін на виробництві і в економіці загалом.

електромонтажна майстерня

Хороший професійно-технічний навчальний заклад завжди орієнтується на потребу ринку праці, а для цього повинен мати і хороших педагогів, і сучасні засоби навчання. Наприклад, верстати, за якими готують майбутніх спеціалістів для заводів, повинні бути такими ж, як і на тих підприємствах, де будуть працювати майбутні випускники. Навчальні заклади повинні і надалі тісно співпрацювати з тими підприємствами, для яких готують фахівців. Додам, що саме представники підприємств є головними екзаменаторами під час ДКА.

 

Яким є найближче майбутнє професійної освіти в Україні?

 

Нам завжди потрібні будуть кваліфіковані робітники, які вмітимуть відремонтувати машини, побудувати будинки, провести електропроводку, виготовити необхідні деталі для верстатів та ін.

На мій погляд, професійна освіта значною мірою є запорукою економіч­ного зростання країни. Кадровий потенціал, трудові ресурси будь-якої держави формуються саме у сфері професійної освіти, а значить – стратегія розвитку профе­сійно-технічної освіти – це загальнонаціональна справа.

У навчальних закладах мають бути створені всі умови (і комплексно-методичне забезпечення, і матеріально-технічна база) для підготовки фахівців того рівня, якого вимагає час і суспільство. Держава не повинна стояти осторонь цього, мовляв, училище повинно повністю саме себе забезпечувати. Саме для держави ми готуємо висококваліфікованих робітників, які складають основну ланку суспільства. Це ті робочі руки, які дають найбільші надходження в державну казну і будуть працювати на розвиток економіки в цілому.

 

Чим унікальне училище?

 

Ми одне з найбільших училищ в області, єдині в регіоні ведемо підготовку за напрямком  «телекомунікації та радіотехніка», більша частина професій, з яких ведеться підготовка, є інтегрованими.

Наші випускники з дипломами молодших спеціалістів мають переваги при вступі у Луцький національний технічний університет – зараховуються  відразу на третій курс.

romaniuk (2)

Цього року також у нас почав діяти Німецько-український партнерський проект «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні», завдяки якому оновлюємо навчальну базу для технічних спеціальностей.

 

Часто у нас ті, хто закінчили професійно-технічні училища, не вміють подати, «продати» себе на ринку, не знають де можна знайти роботу. Що робить ліцей у цьому напрямку?

 

Звісно ми готуємо учнів до дорослого життя. Це відбувається і у ході навчання, і під час практик. Молодь починає усвідомлювати як працюють підприємства, компанії.  За 50 років існування навчальний заклад  підготував більше  20 тисяч кваліфікованих робітників. Гарною традицією стало утворення цілих сімейних династій, коли наші випускники вже приводять своїх дітей навчатися  в училище, а це ознака того, що вони отримали тут хороші знання та гідну професію.

Серед випускників училища є знані в області та поза її межами люди: Володимир Бондар, депутат Волинської обласної ради, заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України; Ілля Басараб, керівник ПП Західгазбуд; Микола Веремчук, головний інженер ТОВ «Електросервіс»; Роман Матвійчук, власник ресторану «Шафран» та інші.

Головне – щоб була мета і бажання працювати і розвиватись.

 

Випускники здебільшого працюють за фахом? В нас чи за кордоном?

 

Основний напрямок  підготовки учнів – машинобудування. Але ми також ведемо підготовку кваліфікованих робітників і для ресторанного господарства, сфери електроенергетики, радіотехніки, телекомунікацій та поштового зв’язку. Спектр професій досить широкий, тому й більшість випускників ідуть працювати на місцеві підприємства. Це і ресторанні господарства, і налагоджувальне енергетичне підприємство (НЕП), і ПАТ «СКФ Україна», і ПАТ «Електротермометрія», і ТзОВ «Модерн-Експо», і ДП «АСЗ №1 АТ АК «Богдан-Моторс», і «Укрпошта» та багато інших.

Наші випускники працюють на підприємствах міста Луцька та Волинської області, а незначна частина, ще й у сусідніх областях чи за кордоном.

 

Чим повинна керуватись молода людина при виборі професії?

 

Вдалий вибір професії – це те, що робить людину щасливою протягом всього життя. Добра професія насправді поєднує багато речей. Ось, на мій погляд, найважливіші: осмисленість вибору, якість та ефективність освіти, затребуваність професії на ринку праці, гарантія робочого місця і належні умови праці, чесна, справедлива оплата праці кваліфікованого фахівця, можливість професійного зростання і самовдосконалення протягом усього життя.

Неперспективних професій не існує, головне – відношення до обраної професії, талант та бажання працювати, розвиватися і вдосконалюватись.

 

Зі свого боку додам, що цьогорічний набір на усі спеціальності – триває. Для отримання детальної інформації, запрошую відвідати наш сайт www.lvpu.lutsk.ua  чи до самого училища (вул. Бенделіані, 3 м. Луцьк).

 

Дякую за розмову,

 

Юрій Булик

logo lutskПрийом документів до Луцького вищого професійного училища триває до 18 серпня 2017 року.

Телефон училища: +38 0332 26 06 29, 26 19 40.